Vege Smak

Być eko w powietrzu, czyli elektryczne linie lotniczne serwujące wyłącznie wegańskie posiłki

Już od dawno wiadomo, że sektor lotniczy odpowiada za jedną z największych emisji dwutlenku węgla, przyczyniając się do wzrostu gazów cieplarnianych w atmosferze, a w konsekwencji – do globalnego ocieplenia. Poląco potrzeba rozwiązań, które zatrzymują ten niechlubny trend. 

 

Elektryczna linia lotnicza Ecojet podjęła wyzwanie i zapowiedziała uruchomienie samolotu, który będzie napędzany wyłącznie odnawialną energią. Czy to przedsmak rewolucji w świecie sektora lotniczego?

Elektryczny samolot

Pierwszy lot miałby się odbyć w 2024 pomiędzy lotniskami miast w Wielkiej Brytanii. Następnie przedsiębiorstwo ma ambicje poszerzać swoje zasięgi o kolejne destynacje. Zrównoważone podróże są niezwykle istotne, a potrzeby naglące. Czas ucieka. Trzymamy kciuki za sukces tego przedsięwzięcia. 

 

Na energii odnawialnej, która będzie podnosić i przenosić samoloty, Ecojet nie chce kończyć. Na pokładach firmowej floty mają być serwowane wyłącznie posiłki roślinne, załoga ma nosić ekologiczne uniformy, a jednorazowy plastik ma zniknąć z użytku i zbiorowej imaginacji. Przynajmniej na pokładadzie samolotu. Pozostaje życzyć wysokich lotów!